Befektetés, tőzsde, pénzügy oldalak

tőzsde, forex, forex kereskedés, forex tanfolyam

2011. november 15.

Startolt a BÉTa piac

Megkezdődött a kereskedés a BÉTa, vagyis a "BÉT Alternatív Piac"-on.

A Budapesti Értéktőzsde indította a "BÉTa" névre keresztelt új piacát, ahol a magyar tőzsdére hivatalosan be nem vezetett részvényekkel való kereskedésre nyílik lehetősége a befektetőknek. Ezek jelenleg a BASF, BMW, E.ON, Nokia, Siemens, Total, Commerzbank, Deutschebank, Santander és a Thyssenkrupp, majd a tervek szerint 2012 elején újabb vállalatok részvényeivel bővülne a kínálat.

Ezáltal ezek a külföldi részvények forintért, a hazai brókercégeken keresztül válnak elérhetővé, megegyeznek a vállalatok eredeti részvényeivel, így az esetleges osztalékból is részesülhetnek a befektetők, vagy akár a külföldi tőzsdéken is eladhatók.

2011. július 23.

"Nyugdíjtőzsde" - az igazság pillanata

No lám, mégis hozott a konyhára a nyugdíjtőzsde? - ez volt az első gondolatom, ahogy a reálhozamok kifizetésének megkezdésével véglegessé váltak a volt tagoknak kifizethető összegek.

Majd nyilatkozott a nyugdíjvédelmi (!) miniszterelnöki megbízott, és megtudhattuk, hogy több mint félmillió volt pénztártagnak rosszul sáfárkodtak a befizetéseivel, egy forintot sem kap reálhozamként. Ez bizony szomorú.

Majdnem ezzel egy időben azt is hallhattuk, hogy a vártnál többen kapnak pénzt augusztusban reálhozamként, több, mint kétmillió ember kap reálhozamot. Mégsem szomorú.

Nyugdíjvédelem: - "...a százezer forintos nagyságrendű kifizetések túlzóak voltak". Szomorú - (bár a feltehetően rossz emlékezetem szerint ez a több százezer forintos kifizetés csak úgy került szóba, hogy néhányan akár ennyit is kaphatnak).

Más hírek szerint mégsem szomorú a reálhozamok összege, magasabb lesz a korábban becsültnél, átlagosan 7 százalék.

Talán kár is lenne folytatni ezt a kommunikációs sokszínűséget, mert mi is a lényeg?
tőzsde, forex, forex kereskedés, forex tanfolyam