Megkezdődött a kereskedés a BÉTa, vagyis a "BÉT Alternatív Piac"-on.
A Budapesti Értéktőzsde indította a "BÉTa" névre keresztelt új piacát, ahol a magyar tőzsdére hivatalosan be nem vezetett részvényekkel való kereskedésre nyílik lehetősége a befektetőknek. Ezek jelenleg a BASF, BMW, E.ON, Nokia, Siemens, Total, Commerzbank, Deutschebank, Santander és a Thyssenkrupp, majd a tervek szerint 2012 elején újabb vállalatok részvényeivel bővülne a kínálat.
Ezáltal ezek a külföldi részvények forintért, a hazai brókercégeken keresztül válnak elérhetővé, megegyeznek a vállalatok eredeti részvényeivel, így az esetleges osztalékból is részesülhetnek a befektetők, vagy akár a külföldi tőzsdéken is eladhatók.

